פעילויות לנוער עם האמן תמיר סטפר

פעילויות לנוער

אתם מוזמנים להיכנס לקצב, להרים את האנרגיות, לאלתר שיר ראפ, להרשים עם מקצב ביט בוקס, לרקוד ברייקדאנס והיפ הופ ולנגן על הלופר שיקפיץ את הרחבה. פעילויות לנוער של תמיר סטפר, מיועדות לבנות ובנים שעולם ההיפ הופ, הראפ, הביט בוקס, הברייקדאנס והלופר מעניינים אותם, ורוצים ליהנות מחוויה יוצאת דופן שגם תעשיר את הידע שלהם ותעצים אותם.

לתמיר ״סטפר״ קהתי, בן 33, יש ניסיון של יותר מ-12 שנים בעריכת סדנאות ופעילויות לנוער. הוא היחיד בארץ המשלב את תחום ההיפ הופ יחד עם ברייקדאנס, ביטבוקס, לופר וראפ בסדנה חווייתית אחת. ״הגעתי לעולמות ההיפ הופ בבית הספר היסודי. בכיתה ד׳ למדתי לתופף והתאהבתי בקצב, בגרוב ובמקצב״, מספר סטפר. ״בכיתה ה׳ הופעתי בקונסרבטוריון העירוני בראשון לציון, ובחטיבת ביניים תקלטתי במסיבות בית הספר. אחרי התיכון עברתי עם המשפחה לניו יורק, שם נחשפתי עוד יותר לעולם של ההיפ הופ וגם התחברתי למוזיקת פאנק, מוזיקה שחורה וסול. המוזיקה הזו הובילה אותי לרקוד ברייקדאנס, ובגיל 19 הייתי בין רקדני הברייקדאנס הבודדים בארץ״.

מאז סטפר מציג את המופע המיוחד שלו בבימות שונות ברחבי הארץ, מככב בתכניות טלוויזיה, עורך הרצאות מרגשות ומעוררות השראה מול מאות משתתפים, ומקיים סדנאות לילדים, לארגונים וחברות וכן פעילויות לנוער.

מדוע החלטת לפנות לבני נוער?

״תמיד בער בי הרצון לשתף את בני הנוער באהבה שלי להיפ הופ. יש בתחום הזה הרבה מסרים שרציתי להעביר, כמו הקריאה לשוויון, יצירת אמנות דרך הגוף ללא צורך בכלים נוספים ובכלל לעשות כיף. המוטו של ההיפ הופ הוא ״Peace, Unity, love and Fun״, ובאמת יש בהיפ הופ הרבה דברים חיוביים. בניגוד לתדמית שיש על העולם הזה, ההיפ הופ הוא לא פשע, כסף ומכוניות. ההיפ הופ מאפשר לך לבטא את עצמך והקטע בו הוא לפרגן לאחר. זה מתבטא למשל בברייקדאנס – כל אחד יכול להצטרף למעגל הריקודים, גם אם אין לו ניסיון. כל אחד יקבל מחיאות כפיים רק על עצם זה שיצא מאזור הנוחות שלו. הרגשתי שבני הנוער יכולים להרוויח מזה ולכן החלטתי להקים פעילויות לנוער. אני בא עם האנרגיה והוויב שלהם ולא מנסה לחנך אותם, אלא לשתף אותם במשהו שיש לי המון תשוקה אליו וששינה לי את החיים״.

מה כוללות פעילויות לנוער?

״הפעילות לנוער משלבת את כל העולם המוזיקלי והאמנותי והן מאוד חוויתיות ומעצימות אישית. יש סדנאות חד פעמיות ויש סדנאות הכוללות כמה מפגשים. אנחנו מתחילים במחיאות כפיים והרמת האנרגיה, עושים תרגילי קצב ותיפוף, משם נכנסים לעולם הביט בוקס ולומדים כיצד ליצור מוזיקה דרך הקול האנושי ויש הרבה שואו והפגנת ביצועים. לאחר מכן אני חושף את המשתתפים ללופר ומראה להם כיצד אפשר ליצור להקה שלמה עם קול אחד ומבצע קאברים לשירים מוכרים. ממשיכים לעולם הראפ שם אנחנו משחקים עם חרוזים ולבסוף לומדים צעדי ברייקדאנס. במהלך הסדנה הזו בני הנוער מגלים בתוכם כשרונות, ולומדים שכמו שהם הצליחו להתמודד עם הקשיים בסדנה, ככה הם גם יצליחו להתמודד עם אתגרים בחיים שלהם״.

מה הטיפים שלך לבני נוער שחולמים להצליח בעולמות תרבות ההיפ הופ?

״קודם כל להתחיל לעשות דברים, גם אם אתם לא בטוחים שאתם טובים מספיק. חשוב לשתף אנשים במה שאתם עושים, בין אם אלו הצעדים הראשונים שלכם בברייקדאנס ובין אם זה שיר הראפ הראשון שכתבתם. טיפ נוסף הוא להתבונן באנשים שאתם מעריכים אותם וללמוד מהם. חשוב מאוד להתמיד, לא לפחד לשאול שאלות ולפרגן לעצמכם גם על ההצלחות הקטנות״.