תכנון בר מצווה בתקציב מוגבל

תקופת תכנון בר מצווה לבן משפחה היא תקופה מרגשת ביותר, אך יחד עם זאת גם מלאה לחצים והתמודדויות. בראש ובראשונה, בר מצווה דורשת תקציב גדול למדי. מספר האורחים, האולם, האוכל, האטרקציות, כל הנ”ל יכולים לנוע בין כמה עשרות אלפי שקלים ועד הרבה הרבה יותר. למשפחות שבינינו שאינן יכולות לאפשר לעצמן להפריש סכומים כאלו עבור השמחה, קיבצנו כמה טיפים לתכנון בר מצווה בתקציב מוגבל:
1. מקום האירוע. בימינו אנו רגילים שאירועי בת מצוות ובר מצוות מתנהלים באולמות, אך זהו טרנד חדש יחסית שאינו נחוץ לשמחה, אלא השתרש בעקבות התרחבות מקורות ההכנסה של האולמות. במקום לערוך את השמחה באולם, ניתן לערוך אותה בשטח פתוח בטבע, או אפילו בבית. מספר המשתתפים צריך להיות קטן יותר כמובן, אך עובדה זו מאפשרת לאירוע להיות אינטימי ומרגש יותר. ניתן גם לפצל את האירוע לאירוע אחד מכובד יותר למשפחה, ואירוע קטן נוסף לחברים.
2. אוכל. כמובן שכאשר עושים אירוע באולם האוכל מגיע כחלק מהחבילה. במידה ואתם לא עורכים את האירוע באולם, תוכלו לחסוך כסף רב על ידי הזמנה של אוכל איכותי לא פחות (ואף יותר), במחיר זול יותר. ישנן מסעדות רבות שמציעות שירותי קייטרינג במחיר זול ומשתלם. הולי בייגל לדוגמא מציעה מגשי אירוח של סלטים, פסטות, לזניות ועוד. לאירועים בשריים ניתן לפנות למסעדות בשריות עם שירותי קייטרינג.
3. אטרקציות. במקום להשקיע כספים באטרקציות עם מפעיל חיצוני כמו בר מגנטים, מפזר עשן, קליפ של בעל השמחה וכו’, תוכלו ליצור אטרקציות ביתיות בעצמכם. כך לדוגמא ניתן לקנות בחנויות מסיבות במחיר זול מאוד “צעצועי” מסיבה כמו שרשראות וקישוטים נוצצים, משגרי קונפטי, משקפיים מצחיקים, קשתות לראש וכו’. אפשר גם ליצור אטרקציה משפחתית שבה המשפחה עצמה מעלה מופע קטן או שיר אל מול האורחים. נסו למצוא מה מעניין את בעל השמחה, ולייצר אטרקציות לפי ההעדפות שלו.
כך תוכלו ליצור לילדיכם את השמחה המושלמת, ובלי להיכנס לחובות פיננסיים.
מזל טוב!

כתיבת תגובה