תכנון הסעדה לבר מצווה

בר המצווה של בנכם עומדת להתקרב, ואתם מוצאים את עצמכם תוהים כיצד תיראה המסיבה, מי יוזמן, מה יהיה התפריט, ובעיקר – כמה יעלה לכם כל הסיפור.

לא כולנו יכולים לארגן בר מצווה יוקרתית באולם, ולא כולנו רוצים לארגן בר מצווה שכזו. ישנם כאלו המעדיפים בר מצווה אינטימית ואישית, בה המסיבה אינה נעשית באולם אלא בבית פרטי, גינה, או בטבע, ובה האוכל אינו מגיע מאולם הגובה מחירים גבוהים. ואכן, ניתן לארגן מסיבה כזו בתקציב קטן הרבה יותר, שעדיין תהיה מהנה ומרגשת עבור האורחים.

על מנת לתכנן הסעדה לבר מצווה שכזו, אתם צריכים ראשית להחליט האם אתם רוצים להכין את האוכל בעצמכם או לא. במידה ותרצו אוכל מוכן, זכרו שישנן עוד אופציות מלבד פנייה לאולם אירועים וקנייה של האוכל ממנו. ניתן למצוא מגוון של חברות המציעות קייטרינג כשר למהדרין המתאים למסיבות בר מצווה בתקציב קטן יותר ועם אוכל ביתי יותר.

במידה ואתם מעוניינים להכין את האוכל בעצמכם, דעו שאתם נכנסים למשימה הדורשת השקעה מרובה, אך התוצאות הינן שוות את המאמץ.

ראשית, בנו לעצמכם תפריט מסודר עם המנות שאתם רוצים שיופיעו במסיבה. נסו ליצור תפריט שמאזן בין מנות חמות לקרות, שיש בו גם סלטים ובחירות צמחוניות/טבעוניות.

לאחר שבניתם את התפריט חלקו את המנות לפי הסדר בו תוכלו להכין אותם – סלטים צריכים להיעשות כמה שיותר בסמוך לאירוע, בצקים ופשטידות יכולים להיות מוכנים מראש ולחכות במקפיא עד ליום האירוע. מנות שניתן להכין מראש ולהקפיא הכינו מראש, והשאירו לעצמכם רק את המנות שצריכות להיות טריות לחלוטין ליום האירוע או לימים שלפניו.

בנוסף- ניתן לבקש מאורחי האירוע או מבני המשפחה כי יתחלקו בנטל של תפריט האירוע, כך שכל אורח מביא עמו מנה אחת מהתפריט.